کاربر گرامی، لطفاً قوانین و مقررات زیر را برای استفاده بهتر از خدمات سامینو به دقت مطالعه کنید. ثبت سفارش از سامینو به منزله پذیرش این قوانین و مقررات است. همچنین قابل توجه است که سامینو تابع قوانین ایران است و هرگونه فعالیت مخالف قوانین کشور و سامینو، توسط کاربر، باعث حذف حساب کاربری کاربر مورد نظر خواهد شد.

حریم خصوصی

1. ما در سامینو از تمامی اطلاعات کاربری مشتریان خود محافظت می کنیم، و این اطلاعات را به جز رستوران های همکار (برای آماده سازی و ارسال غذا) در اختیار شخص حقیقی و حقوقی ثالثی قرار نمی دهیم، مگر به دستور مراجع ذی صلاح قضایی.
2. ما تعهد می دهیم که از اطلاعات کاربران تنها در راستای ارائه بهتر خدمات سامینو استفاده کنیم و اطلاعات کاربران اعم از آدرس، شماره تماس، رفتار سفارش آنلاین غذای ایشان را تحت هیچ عنوان دیگری استفاده نکنیم.
3. ما برای اطلاع رسانی خدمات و ترویج سرویس سامینو حق استفاده از اطلاعات کاربران سامینو را برای خود محفوظ می دانیم.

حساب کاربری

1. هنگام سفارش، ثبت یک شماره موبایل معتبر و قابل دسترسی برای کاربر الزامی است؛ کاربر مجاز به ایجاد همزمان بیش از یک حساب کاربری نیست و در صورت مشاهده، برای یکپارچگی بیشتر، حساب کاربری قدیمی تر را به عنوان حساب کاربری اصلی نگه می داریم و حساب های کاربری دیگر را حذف خواهیم کرد.
2. مسئولیت وارد کردن اطلاعات اشتباه از قبیل نام و نام خانوادگی، آدرس و شماره تماس، به عهده کاربر است. در صورتی که کاربر اطلاعات خود را اشتباه ثبت کند، و به موجب آن، وقفه یا تاخیری در ارسال سفارش به وجود آید، هزینه سفارش و ارسال غیر قابل بازگشت خواهد بود.

همکاری با رستوران ها

1. سامینو صرفا به عنوان نماینده رستوران خدمات خود را ارائه می دهد و مسئولیت سلامت غذا، کمیت و کیفیت آن و نحوه ارسال غذا با رستوران و نهادهای نظارتی مربوطه است.
2. قیمت ها در منوی هر رستوران به روز است و قیمتی که در زمان قطعی شدن سفارش مشتری در سامینو نمایش داده می شود، معتبر است؛ همچنین قیمت گذاری غذا صرفا و منحصرا توسط رستوران انجام می شود و سامینو هیچ دخل و تصرفی در این موارد ندارد.
3. مالیات بر ارزش افزوده تنها در فاکتور رستوران هایی اعمال می شود که گواهی معتبر ارزش افزوده خود را به سامینو ارائه داده باشند.

ثبت سفارش

1. هنگامی که رستوران سفارش غذای شما را دریافت کرد، در صورت نیاز ممکن است از طریق تماس تلفنی با شما تماس گرفته شود؛ در صورت عدم پاسخگویی، احتمال کنسلی سفارش شما وجود خواهد داشت و در این صورت مبلغ پرداخت شده به عنوان اعتبار در حساب کاربری شما منظور خواهد شد.
2. امکان لغو و تغییر سفارش بعد از ثبت و تایید آن وجود نخواهد داشت.
3. درصورت کنسلی سفارش به دلیل مشکلاتی از قبیل عدم موجودی و یا تاخیر بیش از حد در ارسال سفارش از سوی رستوران، سامینو مبلغ پرداختی شما را به صورت اعتبار به حساب کاربریتان باز می گرداند و چنان چه مایل به بازگشت مبلغ پرداختی خود باشید،سامینو با دریافت شماره کارت،وجه مورد نظر را به صورت کارت به کارت برای شما واریز خواهد کرد، لازم به ذکر است تنها در صورت کنسلی کل سفارش امکان عودت مبلغ به کارت میسر است و درموارد دیگر از قبیل حذف برخی از اقلام سفارش به دلیل عدم موجودی ،وجه آیتم مربوطه به حساب کاربری سامینویی شما عودت می گردد و می توانید در سفارش بعدی از اعتبار خود استفاده فرمایید.
4. در صورت عدم تایید سفارش از سوی رستوران به هر دلیل، وجه پرداختی به صورت اعتبار به حساب کاربری افرادی که از پرداخت آنلاین استفاده می‏کنند، بازگشت داده خواهد شد.
5. در مواردی که کاربر از چندین رستوران سفارش ثبت کرده باشد، بدیهی است رسید آنلاین به صورت جداگانه برای کاربر ارسال شود. همچنین در صورت ثبت چندین سفارش جداگانه از یک رستوران، این سفارش ها مستقل از هم بوده و امکان تجمیع آنها وجود ندارد.
6. مشتری متعهد می گردد که موقعیت مکانی خود را در زمان ثبت سفارش به درستی ثبت نماید، در غیر این صورت رستوران مجاز به کنسل کردن سفارش و یا دریافت مابه التفاوت هزینه ارسال غذا، در زمان تحویل سفارش به مشتری است.
7. چنانچه کاربر در آدرسی که در حین سفارش مشخص کرده است، حضور نداشته باشد، سفارش به هیچ عنوان به محل دیگری غیر از آدرس مشخص شده در فاکتور تحویل داده نخواهد شد و مبلغ پرداخت داده شده نیز عودت داده نمی شود.
8. استفاده از هر تخفیف و اعتبار کاربر در هنگام ثبت سفارش، فقط در روش پرداخت آنلاین امکان پذیر است.
9. امکان دریافت حضوری غذا از محل رستوران، فقط در صورتی امکان پذیر است که در زمان سفارش گیری، گزینه تحویل حضوری از رستوران فعال باشد.
10. در صورت موجود نبودن برخی از اقلام سفارش، سامینو با هماهنگی شما سفارش را تغییر داده و تفاوت مبلغ پرداختی و مبلغ سفارش تغییر یافته را به صورت اعتبار خرید از سامینو به حساب کاربری شما بازمی‌گرداند.

پیگیری سفارش ها و مشکلات

1. پیگیری سفارش ها از طریق تماس با شماره تماس سامینو (05632222794) امکان پذیر است. اگر چه تیم سامینو علاقه‌مند است که همیشه و در همه حال پاسخگوی شما عزیزان باشد؛ اما امکان رسیدگی به سفارش هایی که از طریق ایمیل یا رسانه های اجتماعی پیگیری می شود را ندارد.
2. مسئولیت پرداخت آنلاین به عهده بانک مربوطه است. در صورت بروز مشکل در هر مرحله از پرداخت، طبق قوانین بانکی، مبلغ پرداختی حداکثر تا 72 ساعت و از طریق بانک مربوطه به حساب شما عودت داده خواهد شد و در این مورد سامینو امکان پیگیری نخواهد داشت.
3. زمان آماده سازی و ارسال غذا که پس از ثبت سفارش به کاربر نمایش داده می شود، تقریبی است و از رستوران دریافت شده است؛ پس از پایان زمان نمایش داده شده، کاربران می توانند موضوع را از طریق شماره تماس سامینو (05632222794) پیگیری کنند، سامینو موضوع را با رستوران پیگیری خواهد کرد و نتیجه را به کاربر اطلاع خواهد داد، لازم به ذکر است سامینو مسئولیتی در خصوص دیرکرد یا کنسلی سفارش ها از سوی رستوران ندارد.
4. درصورت کنسلی سفارش به دلیل مشکلاتی از قبیل عدم موجودی برخی اقلام سفارش، عدم ارسال سفارش و یا تأخیر بیش از حد در ارسال سفارش از سوی رستوران سامینو مبلغ پرداختی شما را بصورت اعتبار به حساب کاربریتان بازمی‌گرداند. چنانچه مایل به بازگشت مبلغ پرداختی به حساب بانکی خود باشید، سامینو با دریافت شماره حساب بانکی و شماره شبا از شما ظرف مدت حداکثر 48ساعت کاری مبلغ را به صورت پایا برای شما واریز خواهد کرد.

نظرات و پیشنهادات

1. پس از ثبت نظر توسط کاربر، نظرات مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز با کاربر تماس گرفته می شود. سامینو مجاز است در صورت عدم دریافت پاسخ از سوی کاربر از نمایش پیام خودداری کند. لازم به ذکر است کلمات، الفاظ نامناسب، جملات توهین آمیز، تمسخر آمیز و یا بی احترامی به مدیران رستوران ها و مسئولان سایت، به هیچ عنوان نمایش داده نخواهد شد.
2. هرگونه نارضایتی از ارسال اشتباه غذا، مغایرت در اقلام دریافتی و یا مشکل بهداشتی در غذا باید بلافاصله بعد از دریافت سفارش توسط کاربر به تیم امور مشتریان، گزارش شود در غیراین صورت سامینو از پیگیری بعد از این زمان، معذور بوده و مجاز است هرگونه نظر در این سه زمینه را در سایت نمایش ندهد. لازم به ذکر است در مواردی که مشتری به مسئله بهداشتی غذا اشاره می کند، نیاز است برای پیگیری بهتر با رستوران، همکاری لازم جهت ارسال عکس و یا عودت غذای دریافتی را داشته باشد.
3. همه‌ قوانین تا زمانی که در سایت و اپلیکیشن های سامینو (samino.ir) نمایش داده می‌شوند، معتبر هستند. سفارش از سامینو به منزله پذیرش این قوانین و قواعد است.